ساخت موکاپ تی شرت

ساخت موکاپ تی شرت

موکاپ تی شرت | T-Shirt Mockup | به راحتی موکاپ بسازید | آموزش ساخت موکاپ تی شرت | create-a-t-shirt-mockup

ساخت موکاپ تی شرت

موکاپ یک ابزار عالی برای گرفتن یک تصویر نمایشی بصری و بسیار واقعی از ظاهر نهایی محصول است. در دنیای طراحی، مدل ها به طور گسترده ای برای اهداف تجاری، لوازم التحریر، اقلام لباس، اتومبیل ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

به این ترتیب، مشتریان می توانند محصول نهایی را قبل از آنکه به واقعیت تبدیل شود، ببینند. این آموزش یک فرصت عالی برای یادگیری نحوه ایجاد یک موکاپ برای یک تی شرت است. ما قصد داریم یک تی شرت را به گونه ای تنظیم کنیم تا هر زمان که بخواهیم رنگ و طراحی آن را تغییر دهیم.

چگونه یک موکاپ تی شرت ایجاد کنیم

مرحله ۱

اول از همه، با استفاده از تصویر تی شرت یک الگو ایجاد می کنیم. تصویر تی شرت را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید (File → Open). اولین تی شرت را با استفاده از ابزار (Crop (C برش دهید.

مرحله ۲

ابزار (Patch Tool (J را انتخاب کنید و از تنظیمات و مقادیری که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفاده کنید. سپس، طراحی روی تی شرت را انتخاب کنید و آن را با قطعاتی که طراحی ندارید جایگزین کنید تا آن را به صورت زیر حذف کنید.

مرحله ۳

ابزار قلم (P) را انتخاب کنید و از آن برای طراحی تی شرت به جز آستین استفاده کنید. کلید Control را نگه دارید و روی لایه کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید. سپس، Control + J را فشار دهید تا یک لایه جدید با منطقه انتخاب شده ایجاد کنید.

مرحله ۴

لایه را دوباره کپی کنید (Control + J) و آن را خالی کنید (Shift + Control + U). سپس یک لایه تنظیم سطح Levels از پانل لایه ها ایجاد کنید.

یک ماسک ایجاد کنید (Alt + Control + G) و سطوح را همانطور که در زیر نشان داده شده تنظیم کنید. پس از آن، لایه Levels را با لایه زیر ترکیب کنید (Control + E).

مرحله ۵

یک کپی جدید (کنترل + J) ایجاد کنید، Gaussian Blur را اعمال کنید و Radius را به ۲٫۵ پیکسل تنظیم کنید (Filter → Blur → Gaussian Blur). یک کپی از فایل را ذخیره کرده و آن را “displacement.psd” نامگذاری کنید.

مرحله ۶

کلید Control را پایین نگه دارید و روی لایه ۱ کلیک کنید تا محتویات آن را انتخاب کنید. سپس یک لایه پر از پنل لایه ها ایجاد کنید و از رنگ پر رنگ زیر استفاده کنید: # A8F3D0.

مرحله ۷

با ابزار Rectangle Tool (U) یک مستطیل را در وسط تی شرت بکشید. پس از ایجاد، لایه را Rasterize کنید (راست کلیک کنید → Rasterize Layer) و آن را Smart Object تبدیل کنید (راست کلیک → Smart Object).

مرحله ۸

بر روی لایه مستطیل دوبار کلیک کنید تا Smart Object را باز کنید و سپس لایه مستطیل را خاموش کنید تا این فضای خالی بماند.

فایل لوگوی وکتور را در فتوشاپ به عنوان یک Smart Object وارد کنید و در مرکز مستطیل قرار دهید. تغییرات را ذخیره کنید (Control + S) و به الگو برگردید.

بچه ها، این مرحله در آموزش ساخت موکاپ تی شرت بسیار مهم است، زیرا به لطف Smart Object ، ما می توانیم طراحی تی شرت را بسیار راحت تغییر دهیم. بنابراین، هر زمانی که می خواهید طراحی را تغییر دهید، با دوبار کلیک بر روی مستطیل Smart Object را ویرایش کنید. من توصیه می کنم نام لایه مستطیل را تغییر دهید و به جای آن چیزی شبیه به “Replace Design Here” را تایپ کنید. سپس یک کپی جدید ایجاد کنید و آن را در یک گروه پنهان کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است، فقط اصلی را نگه دارید.

مرحله ۹

برای تنظیم سطوح خروجی (Layer → Layer Style → Blending Options) گزینه Blending Options را انتخاب کنید.

مرحله ۱۰

سپس، یک فیلتر جابجایی (Filter → Distort → Displace) را با استفاده از فایل “displacement.psd” که ما قبلا ذخیره کردیم اعمال می کنیم.

مرحله ۱۱

یک لایه پر کنید با رنگ پر رنگ # ۳۹۳۹۳۹ و یک سایه برای تی شرت اعمال کنید که در زیر نشان داده شده است.

تبریک می گویم! کار شما تمام شد!

و همین! ما یک به سادگی و به سرعت ساخت موکاپ تی شرت را به پایان رساندیم. امیدوارم مفید واقع شود و به شما توصیه می کنم که در پروژه های آینده خود از این روش استفاده کنید.

مطالعه بیشتر